Poplastované pletené pletivo KLASIK je oblíbené pro svou cenovou dostupnost, dlouhou životnost a snadnou montáž. Doporučujeme pletivo zkombinovat s betonovými podhrabovými deskami, které zabrání prorůstání trávy do pletiva. Desky oceníte také v případě, že máte psa útěkáře.
Ještě levnější variantou je pozinkované pletivo KLASIK . Je vhodné k oplocení pozemků, ale i velkých průmyslových areálů. Stejně jako poplastované pletivo, i pozinkované lze montovat v jakémkoliv terénu.
Na montáž plotu s podhrabovou deskou budete potřebovat:
- poplastované pletené pletivo KLASIK
- plotový sloupek a vzpěra KLASIK
- podhrabová deska KLASIK a držáky
- pomocné prvky – spona KLASIK, napínací a vázací drát, napínací strojek
- betonová směs pro kotvení sloupků
Montážní návod
1. KROK: Základem montáže je provedení výškového, směrového a přesného vyměření roztečí pro sloupky a vzpěry. Doporučená osová vzdálenost středů pro osazení sloupků KLASIK je 2,5 m až 3 m.
2. KROK: V případě použití v nerovném terénu sloupky osaďte svisle. Pletivo bude kopírovat terén.
3. KROK: Po rozměření pomocí šňůry a vodováhy osadíte první sloupek buď do připraveného kotevního otvoru o minimálním průměru 200 mm a hloubce 800 mm, nebo do vrtákem vyvrtaného otvoru o průměru 200 mm a hloubce 800 mm.
4. KROK: Při použití podhrabových desek KLASIK jsou sloupky vždy minimálně o 800 mm delší než výška pletiva. Sloupky musí mít průměr 48 mm. Na zabetonované sloupky navlékněte žárově zinkované držáky desek:
- na začáteční a koncový sloupek - držák desky koncový
- na průběžné sloupky - držák desky průběžný
- na roh v úhlu 90° - držák desky rohový
Pokud potřebujete udělat ohyb nebo roh v jiném úhlu, použijte držák desky „U“. Výška držáků je podle podhrabové desky buď 200 mm, nebo 300 mm.
5. KROK: Po zabetonování sloupku a po instalaci držáku nasaďte podhrabovou desku do držáku a vyrovnejte ji pomocí vodováhy.
6. KROK: Následuje instalace vzpěr, které zajistí, aby se sloupek pod tlakem plotu neprohýbal.
Vzpěra je ideálně stejně dlouhá jako sloupek a opírá se o sloupek zhruba ve ¾ výšce sloupku nad terénem pod úhlem cca 30°- 45°. Ke sloupku vzpěru ukotvěte pomocí hlavy s hákovým šroubem a matkou (již je součástí vzpěry). Kdy instalovat vzpěru:
- na začátku a konci oplocení
- při změně úhlu oplocení
- v rovném úseku na každý 10. sloupek z obou stran, nebo na každý 5. sloupek z jedné strany
- kvůli zpevnění sloupku u bran
POZOR: Při použití podhrabových desek KLASIK se vzpěra nebetonuje. Na dolním konci je vzpěra opatřena hlavou a kotví se přes držák vzpěry do podhrabové desky.
7. KROK: Pomocí napínacích strojků, které ke sloupku ukotvíte vázacím drátem, napínejte napínací strunu po cca 25 m. Napínací struna je také kotvena nahoře u sloupku pomocí natloukací příchytky drátu s hákem. Počet strun je závislý od výšky pletiva:
- výška pletiva 1 až 1,25 m: 2 řady
- výška pletiva 1,5 až 2 m: 3 řady
8. KROK: Pletivo natáhněte na sloupky cca 30-50 mm nad betonovou desku a kotvěte ho ke sloupku pomocí vázacího drátu o průměru 2 mm (šroubovitě po celé výšce pletiva, nebo podkovičkou - tam, kde probíhá napínací drát). K napínací struně pletivo ukotvěte sponou KLASIK. K horní a dolní struně po 1 m, k ostatní řadám strun po 5 m.